מיטה לתינוק

כל היתרונות של לולים לתינוק

מיטה לתינוקמיטה לתינוק היא אחד החפצים השימושיים ביותר בשנה הראשונה להולדת הבייבי, מכיוון שתינוקות מבלים חלק גדול ביומם בשינה, שקריטית לגדילה ולהתפתחותם הפיזית והרגשית. אין זה מקרי אם כך שהורים רבים מחפשים את המיטה הטובה ביותר עבור הרך הנולד ולא מוכנים להתפשר על מיטה שלא תהיה נוחה או שעלולה לפגום באיכות השינה שלו. גם הנוחות של ההורים והמטפלים בתינוק היא חשובה, משום שהם אלו שצריכים להניח את התינוק במיטה, להתכופף אליה, להוציא אותו ממנה ועוד.

מעבר לשינה, מיטה לתינוק מהווה את מרכז חייו ותינוקות קטנים ואפילו פעוטות מבלים בה גם זמן במנוחה ורגיעה ולפעמים אפילו במשחק. המיטה נחשבת למקום מנחם ומרגיע, שנעים לשהות בו ולכן, יש לוודא כי המיטה בנויה בצורה המאפשרת לתינוק לשהות בה בצורה הנוחה ביותר גם בזמן שהוא ער ולא רק ישן. יחד עם זאת, מיטה לתינוק חייבת להיות בטיחותית לחלוטין, לעמוד בכל תקני הבטיחות המחמירים ביותר ולהיות בנויה בצורה שבה לא נשקפת שום סכנה לתינוק הקטן. בתוך זה נכללת הסכנה כי תינוקות שהפכו לפעוטות קטנים והם כבר יכולים לשבת, לעמוד ואפילו לטפס, יצאו מהמיטה ללא השגחה ועלולים ליפול ולהיפצע.

לאור כל זאת, לולים לתינוק הם אחת הצורות הנפוצות ביותר של מיטה לתינוק. לול איכותי יכול להוות את מקום המפלט והרגיעה הכל כך חשוב עבור תינוקות וכמובן גם לתפקד כמיטה לתינוק, עם שיא הנוחות וכל המשתמע מכך. עוד יתרון של לולים לתינוק הוא האפשרות להפוך אותם למרחב גם למשחק ורגיעה, שכן הם מרווחים מספיק כדי להניח בהם צעצועים וכיום יש אפילו צעצועי תינוקות ייעודיים ללול שניתן לחבר אותם בצורה בטיחותית לסורגיו וכך התינוק יכול לשחק עמם מבלי שהם יתנתקו ויפלו לרצפה בזמן המשחק. יתרון נוסף של לולים לתינוק הוא האפשרות לכוון את אורכם בהתאם לגובה התינוק והיכולות המוטוריות שלו. ברגע שהתינוק מסוגל כבר לעמוד, לטפס על סורגי הלול ולקפוץ החוצה חסר דאגות, ניתן להוריד את החלק התחתון של הלול, מה שמאריך את סורגי הלול ומונע מהתינוק לצאת ממנו.

סוגים שונים של לולים לתינוק

יש כמה סוגים של לולים ולכל אחד מהם יתרונות משלו. ראשית, יש לציין כי הצבע של הלולים הוא בדרך כלל לבן, שמנת או עץ ובמקרים מסוימים גם שחור וצבעים אחרים. אלו הם צבעים ניטרליים המשתלבים היטב עם הצבעוניות העזה המאפיינת חדרי תינוקות ולכן מיטה לתינוק תיראה נהדר בכל חדר תינוקות ולא משנה כיצד הוא מעוצב.

ניתן למצוא מיטה לתינוק המכילה בתחתית ארגז מצעים מובנה קטן, מה שיכול לתת מענה מושלם לבעיית אחסון המצעים ויש לזכור שלתינוקות יש מלאי מצעים גדול שכן מחליפים אותם לעיתים קרובות. ארגז המצעים יכול לשמש גם לאחסון צעצועים וחפצים נוספים, בהתאם לצרכי ההורים והילד.

עוד סוג חדיש יחסית של מיטה לתינוק הוא כזה שהופך למיטת ילדים. הסוג הזה של לולים לתינוקות נוצר מתוך ההבנה כי מתוך מכלול החיים, משתמשים בלול זמן מועט יחסית ולאחר שנה בערך כבר יש צורך במיטת תינוק פתוחה. אלו הם לולים שעל-ידי הסרת החלק העליון שלהם מתקבלת מיטת תינוק מרהיבה, שכל שנותר הוא להניח עליה את המזרון עליו ישן התינוק בלול ותוך כמה דקות יש מיטה בחדר ואין צורך ללכת ולקנות אחת כזו במיוחד. לול שהופך למיטה בדרך כלל יהיה רחב יותר והוא מתאים לחדרי תינוקות וילדים שיש בהם די מקום לכך. בחדרים קטנים, ניתן להציב לול קטן ופשוט יותר, אך אין זה אומר שאיכותו נופלת מאיכותם של הלולים המודולריים.

בכל מקרה, מיטה לתינוק בנויה בצורה של סורגים, המאפשרת לתינוק גם להיחשף לעולם שמחוץ למיטה כאשר הוא שוכב על הגב ועל הצד ומאפשר זרימת אוויר תמידית. העצה הגורפת היא לוודא כי הלולים עומדים בתקנים ישראליים ואירופאים וזאת בלי קשר לגודלם או לסוג שהם משתייכים אליו. שמירה על בטיחות היא מעל הכל וזה בדיוק מה שמאמינים בו ב VOX, יבואנית מיטות לתינוק. אם אתם מחפשים לול לתינוק אתם מוזמנים כבר עכשיו לאתר הבית של החברה https://www.vox.co.il/ ,להתרשם מהמבחר הגדול של מיטות לתינוק וריהוט לחדרי לילדים.

מוצרי המאמר

Baby 4 You
ר'65 / ע'124.5 / ג'105.5
Baby Young users
ר'75 / ע'145 / ג'99.5
bia80_w80-h80.jpg
Maxim
ר'75 / ע'144.5 / ג'86
Baby Young users
ר'65 / ע'125 / ג'86.5
לבן / גרפיט / אפור / אלון
Vintage
ר'65 / ע'124.5 / ג'102.5
Baby Spot
ר'65 / ע'132 / ג'97.5
GR_DA-80_w80-h80.jpg
0bialy_dab_80_80px_w80-h80.jpg
Mitra
ר'65 / ע'124.5 / ג'99

מיטת תינוק 120/60 Mitra

1,199 ₪ 2,222 ₪
bia80_w80-h80.jpg
ovo_szary_w80-h80.jpg
Lounge
ר'65 / ע'124.5 / ג'97

מיטת תינוק 120/60 Lounge

1,400 ₪ 2,100 ₪
GR_DA-80_w80-h80.jpg
0bialy_dab_80_80px_w80-h80.jpg
Altitude
ר'65 / ע'124.5 / ג'98.5
4You
ר'65 / ע'124.5 / ג'105.5

עוד מאמרים

כל מה שחשוב לדעת על עיצוב חדרי תינוקות

היה יכול להיות נחמד מאוד אם תינוקות היו מגיעים לעולם לצד חוברת הדרכה או "מדריך להורה". מכיוון שזה לא

המדריך לבחירת שידת החתלה

שידות החתלה הן המוצר הכי חשוב ברשימת הקניות שלכם לקראת הלידה. מה צריך לדעת לפני קנייה של שידת החתלה?

חיפוי קירות חדר שינה

חיפוי קירות לחדר שינה, מאפשר לכם לחדש ולרענן את חדר השינה מבלי להיכנס לתהליך מייגע של שיפוץ ארוך, מש