איך לבחור נכון רהיטים לחדרי ילדים ?

עומדים בפני קניית רהיטים לחדר ילדים - מיטה, ארון, מדפים או שולחן כתיבה? רוצים לדעת איך לבחור נכון רהיטים לילדים? לפניכם מדריך מקיף שיסייע לכם בקניית מוצלחת.

חדר שכיף להיות בו

ריהוט לחדר ילדים נדרש לתרום ליצירת חלל שנעים, נוח וכיף להיות בו: לשחק, ללמוד, לישון וכדומה. המטרה היא להעניק לילדכם מרחב פרטי משלו שהוא אוהב להיות בו לבד או בחברותא. בחירת פרטיו מתחילה בריהוט ומשם עוברת לפריטים נוספים כמו וילונות, כריות, תמונות, גופי תאורה, שטיחים ועוד. לשם כך יש ליצור חלל משמח עם צבעוניות נעימה, שיש בו מספיק מרחב לבצע בבטחה קשת רחבה של פעילויות, וכל זאת תוך שמירה על קו עיצוב אחיד עם גוון אחד או שניים מובילים, בצבע שאינו רועש מידי ומותאם לגוני קירות החדר. זאת בנוסף לסוג מוביל של חומרי גלם ולסגנון העיצוב, בין אם ריהוט מעץ או מתכת, ריהוט בסגנון מודרני או כפרי ועוד. כך יתקבל מרחב הרמוני שנעים לשהות בו תוך התאמה למין וגיל הילד ולתחומי העניין שלו.

איזה ריהוט נדרש לחדר ילדים?

לפני שמתחילים לשוטט בין חנויות ואתרי אינטרנט, יש להבין תחילה איזה פריטי ריהוט נדרשים לחדר של ילדכם. בחירה זו מוכתבת מגיל הילד וצרכיו השונים. כך למשל, חדר של תינוק יכיל שידת החתלה, מיטת תינוק וארון, בעוד שחדר של ילד או בן נוער יכיל מיטה, ארון, שולחן כתיבה מותאם למחשב ומדפים. במידה ומדובר בחדר ילדים משותף יש לבחור בריהוט מתאים כמו מיטת קומתיים או ארון יותר גדול. מעבר לכך סוג הריהוט משתנה בהתאם לצרכיו כל ילד, ולסוג החפצים והפריטים שיש לו.

רהיטים לילדים

בטיחות מעל הכל

פרמטר בסיסי שיש לתת עליו את הדעת בעת בחירת רהיטים לילדים הינו בטיחותם. חשוב לקנות רק רהיטים בטיחותיים כאשר הבטיחות ניכרת במספר היבטים מרכזיים:

  • ריהוט בטוח הוא רק כזה הנושא תו תקן. לכן, כשזה מגיע לילדים שלכם חפשו את תו התקן עבור כל פריט ריהוט שאתם קונים.
  • ריהוט תקני עשוי מחומרים וצבעים שאינם רעילים למגע ושאינם פולטים חומרים רעילים לאוויר.
  • בטיחות ריהוט ניכרת גם בעיצוב חכם עם פינות מעוגלות ותכנון נכון המונע פגיעות, חבלות ופציעות של הילד.
  • בהיותם מאוד אקטיביים ילדים נדרשים בריהוט שמציג רמה גבוהה ביותר של חוזק, עמידות ויציבות.

בחירת ריהוט מותאם למידות ומאפייני החדר

בכדיי ליצור מרחב מרווח ופרקטי שנוח ונעים לילד לשהות בו, יש להתאים את הריהוט ולהציבו בהתחשב במידות החדר ומאפייניו:

  • מידות- יש לבחון ולמדוד את גודלו המרובע של החדר, צורתו ומיקומם של פתחים, דלתות וחלונות. בהתאם לנתונים אלו יש להחליט איך למקום את רהיטי החדר השונים כמו מיטה, ספריה או ארון, ולבחור ברהיטי ילדים מתאימים במידותיהם לאלו של המקום בו יוצבו.
  • מאפיינים- מיקום ריהוט בחדר ילדים מוכתב גם ממאפייני המרחב והעדפות הילד והוריו. כך למשל, יש להחליט אם עדיף להציב את מיטת הילד במיקום שטוף שמש או יותר מוצל. כמו כן, שולחן כתיבה שעליו מונח מחשב עדיף למקם ליד נקודת חשמל.
  • סידור בטוח- את סידור החדר יש גם לתכנן באופן שבטוח לילד ולרהיטים. כך למשל, אין לתלות מדפים מעל למיטת הילד, ויש למקם ארון או מיטה כך שלא יפריעו לפתיחת דלתות והם לא ייחבלו בגינן.
  • ניצול נכון של המרחב- יש גם לתכנן חדר ילדים ולבחור ריהוט עבורו באופן שינצל נכון את המרחב. למשל, בדרך כלל מיטה כדאי למקם בצמוד לקיר ושולחן לימודים מתחת לחלון.

בחירה מושכלת ארוכת טווח

שלא כמו ריהוט לחדר אחר בבית כמו חדר שינה, סלון או מטבח, המתאים כפי שהוא לטווח ארוך, ריהוט לחדר ילדים נדרש בהתאמות בכדי שישמש גם בעתיד את הילד הגדל. לכן ריהוט לחדר ילדים יש לבחור מתוך מחשבה קדימה וראיית התפתחות וגדילת הילד וצרכיו המשתנים. כך למשל, עדיף לקנות מיטת פעוט שיכולה להפוך גם למיטת ילד. כמו כן, עדיף לבחור בריהוט עם עיצוב שאינו יותר מיד ילדותי שיכול להתאים לילד גם בעוד שנה, שנתיים ושלוש.

לבחור רהיטים עם הילדים

בכדי להבטיח את הצלחה בבחירת ריהוט לחדרי ילדים מומלץ לשתף את הילדים בהליך בחירתם, בין אם מדובר בארונית, שולחן, ספרייה, מיטה ועוד. שיתוף זה יאפשר להבין אילו מאפיינים חשובים להם בריהוט הנבחר עבורם, איזה עיצוב וגוון הם מעדיפים וכדומה. כך תגבר בילד שביעות הרצון מהריהוט הנבחר, תגדל תחושת היות הרהיטים שייכים לו, וכך גם יכולה לעלות תחושת האחריות כלפיהם והשמירה על שלמותם.

ריהוט משלים לחדר ילדים

לאחר שהבנתם את העדפות ילדכם ולאחר שכבר בחרתם ריהוט בסיסי לחדר הילדים, אתם יכולים לעבור לבחירת ריהוט משלים לחדר. ריהוט זה משתנה בהתאם למין, גיל הילד, הפריטים שברשותו ותחומי העניין שלו. כך למשל, יש ילדים שיידרשו בארונית או מדפים ייחודיים רק עבור קונסולות של משחקי מחשב. יש ילדים שחשוב להם ליצור פינת ישיבה עם חברים ובה פופים ופריטים נוספים. יש בנות שחייבות פינת איפור עם מראה גדולה ויש ילדים הנדרשים במדפים שלמים עבור הבובות או המכוניות שלהם.

כמה שיותר שטחי אחסון

לילדים בימינו יש הרבה מאוד חפצים שצריך למצוא עבורם פתרונות אחסון נאותים, נוחים ופרקטיים, באופן שלא ישתלט על המרחב. לשם כך רצוי שפריטי הריהוט שבחדר יספקו גם מענה לצורכי אחסון כמו מיטה או שולחן עם מגרות אחסון. מעבר לכך, יש בשוק שלל פתרונות אחסון לרבות ארונות, ארוניות, מדפים, ספריות, ארגזים ועוד. הבחירה ביניהם מוכתבת בהתאם לסוג הפריטים שיש לאחסן, סוגם, כמותם, גודלם ומשקלם. כמו כן רצוי לחשוב קדימה ולבחור בשטחי אחסון מספיק גדולים עבור צרכי אחסון עתידיים.

מעבר לכך, כדאי לתכנן מראש את אחסונם של פריטים שונים בהתאם למי שנדרש בהם, בין אם הורה או ילד, ולפי תדירות השימוש. כך למשל, פריט שימושי הנדרש על ידי הילד מומלץ למקמם בהישג יד בתוך פריט אחסון פשוט לסגירה ופתיחה על ידי הילד עצמו. מנגד, כדאי לנצל שטחי אחסון גבוהים ופחות נגישים עבור פריטים פחות שמישים או כאלו הנדרשים על ידי ההורים כמו ביגוד עונתי, מצעים ושמיכות.

ריהוט לחדר ילדים משותף

בעוד שבחדר ילדים אישי כל פריטי הריהוט מותאמים לילד וצרכיו, ריהוט לחדר משותף מחפש מכנה כמה שיותר רחב ופתרונות חכמים ופרקטיים לארגון החדר ופרטיו, ולניצול נכון וחכם של החלל. לא אחת ניצול נכון של החלל בחדר משותף חושב לגובה, עם מיטות קמותיים ואחסון על גבי מדפים. כמו כן בחדר משותף יש חשיבות רבה למודולאריות של פרטיו ויכולות לשנותם בהתאם לצרכים שוטפים ומשתנים של הילדים. לבסוף, בתכנון חדר משותף חשוב גם ליצור לכל ילד פינה אישית משלו.

כתובת מומלצת לרכישת רהיטי ילדים

אחרי שהבנתם איך לבחור נכון רהיטים לחדרי ילדים, עליכם לאתר מקור מומלץ ואמין לרכישתם, אשר מחזיק רק בפריטי ריהוט איכותיים נושאי תו תקן, ושיש לו היצע גדול של פריטים המסופקים עבור מחיר הוגן עם אחריות מקיפה. דוגמא טובה לחברה שכזו הינה החנות והאתר של המותג VOX - ריהוט לבית אונליין. המותג המצליח שמוערך בכל העולם מציע מבחר עשיר, איכותי, תקני ואופנתי של רהיטי ילדים מיובאים, וזאת בשלל סגנונות עיצוב וגוונים המתאימים לבנים ובנות בכל גיל מלידה עד תיכון. המותג מספק פריטי ריהוט בודדים לצד חדרי תינוקות, ילדים ונוער שלמים. לרשותכם עומד צוות מקצועי של החברה, הפנוי לסייע ולייעץ לכם בבחירה נכונה של רהיטים לילדים שבאמת מותאמים לצרכי הילד, מאפייני החדר, סגנון מבוקש והגדרות תקציב.

עוד מאמרים

חיפוי קירות חדר שינה

חיפוי קירות לחדר שינה, מאפשר לכם לחדש ולרענן את חדר השינה מבלי להיכנס לתהליך מייגע של שיפוץ ארוך, מש

חיפוי קירות פנים

מעבר לפן האסתטי, לעיצוב קירות פנים באמצעות חיפוי יש גם חשיבות פרקטית, שכן הם מאפשרים לכסות על פגמים

חיפוי אנטיבקטריאלי

חיפוי קירות אנטיבקטריאלי הינו חיפוי ייחודי המספק הגנה מפני חיידקים ועובשים. הכל על חיפוי אנטיבקטריאל